
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1.5 pF |
| Length | 6.05 mm |
| Termination | Axial |
| Diameter | 8 mm |
| Max Operating Temperature | 90 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Ammo Pack |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Insulation Resistance | 10 GΩ |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Lead Length | 54 mm |
| Max Voltage Rating (DC) | 600 V |
| Fail Short | No |
| Number of Poles | 2 |
| Peak Pulse Current | 25 kA |
| DC Sparkover | 600 V |
Stock: 136
Distributors
pcbx
Unit Price$0.41731
Ext.Price$0.41731
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.41731 | $0.41731 |
| 10 | $0.32314 | $3.23140 |
| 25 | $0.29093 | $7.27325 |
| 50 | $0.26193 | $13.09650 |
| 100 | $0.23581 | $23.58100 |
| 300 | $0.22417 | $67.25100 |
| 500 | $0.21311 | $106.55500 |
| 1000 | $0.19953 | $199.53000 |
